Co jaki czas depilacja laserowa bikini?

Co jaki czas depilacja laserowa bikini?

Co jaki czas depilacja laserowa bikini? Istnieje kilka opcji usuwania włosów z wrażliwych okolic intymnych. Depilację można wykonać za pomocą maszynki do golenia, kremów do depilacji, elektrolizy, wosku, depilacji, a nawet depilacji laserowej. W rzeczywistości ulubioną metodą wśród kobiet jest depilacja laserowa, proces usuwania włosów poprzez niszczenie mieszków włosowych poprzez bezpośrednie działanie fal światła laserowego.

Wprowadzona w 1996 roku metoda usuwania owłosienia okazała się skuteczna i przy prawidłowym przebiegu leczenia może być stosowana do trwałego usuwania owłosienia. Kobiety wolą brazylijską depilację laserową, ponieważ eliminuje ona obawy związane z wypukłościami bikini i wrastającymi włoskami.

Jak działa depilacja laserowa?

Depilacja laserowa działa poprzez celowanie w melaninę. Melanina to ciemnobrązowa lub czarna substancja występująca naturalnie lub jako część ludzkiej skóry, włosów i oczu. Laser kieruje wiązkę światła o dużej intensywności na mieszek włosowy, która jest absorbowana przez komórki barwnikowe mieszków włosowych (powodując wzrost włosów), a ciepło wytwarzane przez energię świetlną niszczy strukturę włosa w skórze. Uszkodzenie tej struktury może zahamować lub opóźnić przyszły wzrost włosów.

Depilacja laserowa skutecznie zapobiega lub znacznie ogranicza wzrost włosów w przyszłości. Jednak dla uzyskania najlepszych rezultatów niezbędna jest regularna depilacja laserowa. Na powodzenie zabiegu duży wpływ ma kolor włosów i rodzaj skóry. Zabieg najlepiej sprawdza się u osób o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Dzieje się tak dlatego, że ciemne włosy i jasna skóra lepiej pochłaniają światło. Jeśli masz ciemniejszą skórę, depilacja laserowa może nie być dla Ciebie najlepszą opcją.

Ważny aspekt

Depilacja brazylijska odnosi się do usuwania włosów łonowych. W przeciwieństwie do tradycyjnej depilacji bikini, depilacja brazylijska obejmuje wargi sromowe i okolice odbytu. Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o zastosowaniu depilacji laserowej do depilacji brazylijskiej. Jak wspomniano wcześniej, depilacja laserowa działa lepiej u osób o ciemniejszych włosach i jaśniejszej karnacji. Ta procedura nie sprawdza się, jeśli osoba ma włosy białe lub blond, ponieważ lasery nie mogą osiągnąć tak spektakularnych rezultatów. Wszystkie urządzenia laserowe nie są odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry.

Zanim zdecydujesz się na depilację laserową brazylijską, sprawdź skuteczność każdego urządzenia. Depilacja laserowa ma pewne skutki uboczne, ale zazwyczaj są one tymczasowe. Mogą to być zaczerwienienie skóry, swędzenie, obrzęk mieszków włosowych lub zmiany w pigmentacji skóry. Depilacja laserowa obejmuje kilka sesji co kilka tygodni, aby uzyskać optymalne rezultaty. Szczegółowy harmonogram sesji depilacji laserowej ustala profesjonalista wykonujący depilację. Sam proces nie trwa dłużej niż 30 minut.

Plusy i minusy brazylijskiej depilacji laserowej

Co jaki czas depilacja laserowa bikini?

Co jaki czas depilacja laserowa bikini?

W przeciwieństwie do innych metod usuwania owłosienia, metody depilacji laserowej opóźniają wzrost włosów o około dwa miesiące i u wielu osób prowadzą do trwałego ograniczenia wzrostu włosów. Kiedy włosy w końcu odrosną, stają się cieńsze – więc łatwo je usunąć samodzielnie. W przeciwieństwie do depilacji woskiem lub golenia, depilacja laserowa nie niesie ze sobą ryzyka reakcji alergicznych ani bolesnego wrastania włosków. Dzięki najnowocześniejszym urządzeniom do domowej depilacji laserowej możesz wykonać zabieg samodzielnie w zaciszu własnego domu.

Depilacja laserowa sprawia, że ​​leczona skóra staje się bardziej wrażliwa na światło słoneczne. Ekspozycja na światło słoneczne może powodować oparzenia słoneczne w leczonym obszarze. Dermatolodzy zalecają trzymanie skóry z dala od słońca przez sześć do siedmiu tygodni. Depilacja laserowa jest droższa niż inne metody depilacji, przynajmniej na krótką metę. Ponieważ jednak rezultaty są długotrwałe, może to być bardzo opłacalne w dłuższej perspektywie.

Cenne wskazówki

Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać, aby proces depilacji laserowej był jak najbardziej komfortowy. Unikaj kofeiny przed zabiegiem depilacji laserowej. Dzięki temu Twoja skóra stanie się bardziej wrażliwa! Jeśli masz niską tolerancję bólu, weź leki przeciwbólowe przed operacją. Gol się przed zabiegiem, aby zapewnić bezpieczne, wygodne i skuteczne rezultaty. Gol się tylko dzień i noc przed wizytą. Unikaj golenia w dniu zabiegu. Unikaj stosowania balsamów i produktów do golenia na tym obszarze.

Korzyści z zastosowania depilacji laserowej obejmują zmniejszone ryzyko infekcji i mniejszy wzrost włosów w przyszłości. W porównaniu z innymi metodami usuwania owłosienia, depilacja laserowa jest skuteczna i na dłuższą metę pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Zabiegi można również wykonywać w domu, co pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej czasu i pieniędzy.