Implanty zębów Wrocław

Implanty zębów Wrocław

Implanty zębów Wrocław to sztuczny korzeń tytanowy lub cyrkonowy, który jest wkręcany w twardą kość szczęki i tym samym zastępuje naturalny korzeń zęba. Implant zawiera również łącznik oraz samą koronę, która pełni funkcje zęba. Jest to rozwiązanie, które może całkowicie zastąpić ząb naturalny pod względem funkcji, wyglądu i wrażenia dotykowego. Za pomocą implantu zębów można odbudować jeden, dwa lub więcej zębów z rzędu, a także co wszystkie w przypadku bezzębia. Implant może również służyć jako podparcie dla przyszłej protezy (np. jak w przypadku systemów All-on-4 lub All-on-6). Wszczepiane implanty zębów we Wrocławiu rozwiązują problemy z dyskomfortem, bólem i zakłopotaniem z powodu utraty zębów.

Wizyta wstępna przed wszczepieniem implantu zębów we Wrocławiu

Początkowo osoba chcąca odbudować utracony ząb zgłasza się na konsultację do stomatologa. Specjalista wizualnie bada jamę ustną, ocenia stan szczęk, zdobywa informacje o współistniejących chorobach. Po badaniu implantolog we Wrocławiu sporządza szczegółowy plan przygotowania do implantacji. Obejmuje diagnostykę jamy ustnej i ogólnego stanu organizmu, a także niezbędne etapy leczenia problematycznych zębów i chorób przyzębia. Czas trwania okresu przygotowawczego zależy wyłącznie od indywidualnych cech pacjenta i jego historii.

Aby zorientować się w budowie anatomicznej kości szczęk, implantolodzy przepisują następujące metody badania:

  • Diagnostyka rentgenowska – pozwala uzyskać obraz szczegółowo opisujący stan miejsca wszczepienia implantu oraz stan zdrowia systemu korzeniowego zębów sąsiednich.
  • Ortopantomogram – uzyskanie ogólnego obrazu panoramicznego struktury i objętości tkanki kostnej.
  • Tomografia komputerowa to technika badania, która pozwala uzyskać trójwymiarowy obraz tkanki kostnej. Za jej pomocą można ocenić nie tylko strukturę, ale także gęstość kości.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu implantacji zębów we Wrocławiu?

Stomatologia rozwija się bardzo szybko, starając się uczynić implantację bardziej dostępną, także dla tych osób, którym jeszcze kilka lat temu można odmawiano takiej manipulacji.

Bezwzględne przeciwwskazania to:

  • Choroby ośrodkowego układu nerwowego.
  • Ciężkie formy cukrzycy.
  • Guzy nowotworowe.
  • Ogólnoustrojowe zmiany kostne.

Względne przeciwwskazania obejmują:

  • Infekcje wirusowe i procesy zapalne.
  • Ciąża i laktacja.
  • Słaba higiena jamy ustnej.

Czy implant można umieścić bezpośrednio po ekstrakcji zęba?

Tak, można. Zabieg ten nazywany jest implantacją jednoetapową, gdy korzeń tytanowy zostaje wszczepiony bezpośrednio po ekstrakcji zęba. Ale jest tu jeden ważny warunek, osoba musi mieć wystarczającą objętość litej kości, aby implant mógł zostać pomyślnie wszczepiony. Jeśli brakuje tkanki kostnej, najprawdopodobniej implantolog we Wrocławiu zaproponuje klasyczny schemat ze wstępną augmentacją kości.

Czy istnieją ograniczenia wiekowe wszczepienia implantów we Wrocławiu?

Praktycznie nie ma ograniczeń wiekowych dotyczących implantacji zębów. Implanty zębów we Wrocławiu można wszczepiać u młodych ludzi po ostatecznym uformowaniu się układu zębodołowego (ok. 18-20 lat), a u dorosłych można wszczepiać zęby zarówno w wieku 70, jak i 90 lat. Jeśli u dziecka poniżej 18 roku życia zaistniała potrzeba wstawienia sztucznego korzenia zamiast zęba trzonowego, stomatolog może zaproponować zastosowanie tymczasowego implantu, a po pewnym czasie założenie stałego. 

Jak bolesny jest zabieg wszczepienia implantu we Wrocławiu?

Sam zabieg nie powoduje bólu ani dyskomfortu. Wcześniej osoba otrzymuje znieczulenie, które całkowicie usuwa ból. W trakcie wprowadzania tytanowego korzenia osoba może obejrzeć film, posłuchać muzyki i nie odczuje żadnego dyskomfortu. Ból może być niepokojący po ustaniu znieczulenia. Ale w tym celu implantolog przepisuje środki przeciwbólowe. Po 3 do 5 dniach od wszczepienia implantu zębów we Wrocławiu ból powinien całkowicie ustąpić. Jeśli będzie się utrzymywać i towarzyszy mu obrzęk, gorączka, zdecydowanie należy skontaktować się z lekarzem.

Jak dbać o jamę ustną po implantach zębowych?

Implanty zębów Wrocław

Implanty zębów Wrocław

Eksperci zalecają szczotkowanie zębów według klasycznego schematu, ale bez dotykania miejsca nałożenia szwów. Czyszczenie jest dozwolone od drugiego dnia po implantacji. Można wybrać szczotkę z bardziej miękkim włosiem, aby nie uszkadzała błony śluzowej. W gabinecie stomatologicznym we Wrocławiu po zakończeniu zabiegu zalecane jest płukanie jamy ustnej specjalnymi roztworami antyseptycznymi aby zadbać o implanty zębów https://doboszimplanty.pl/

W codziennym życiu, kiedy ząb w końcu się zakorzenił, nie ma konkretnych zaleceń dotyczących jego pielęgnacji, wszystko robi się jak zwykle. Ale wymagane są regularne badania profilaktyczne, czyszczenie zębów. Przynajmniej raz na pół roku trzeba odwiedzać gabinet stomatologiczny w celu utrzymania optymalnego stanu.

Czy możliwe jest odrzucenie implantu?

Tak, nie można wykluczyć takiej perspektywy. Żadna osoba nie jest odporna na to, że sztuczny ząb nie zakorzeni się. Może się to zdarzyć w takich przypadkach:

      • Jeśli pacjent ma niewystarczającą tkankę kostną.
      • Gdy dana osoba ma reakcję alergiczną na materiał, z którego wykonany jest implant.
      • Jeśli korzeń został nieprawidłowo wybrany.
      • Kiedy w organizmie występują procesy zapalne.
      • Ze spadkiem odporności.
      • Jeśli zalecenia implantologa nie były przestrzegane.

Według statystyk dentystycznych, przy odpowiednim podejściu implanty zębów zakorzeniają się w 95 – 97%. Zdarza się, że implantacji nie da się przeprowadzić bez powiększenia tkanki kostnej, jeśli nie jest ona wystarczająco gruba w miejscu, w którym planuje się wszczepienie implantu https://www.evanescence.pl/implanty-zebow-we-wroclawiu/. Najczęstszym rodzajem augmentacji kości jest podniesienie zatok. Ta metoda służy do odbudowy kości górnej szczęki. Polega na wprowadzeniu do zatoki szczękowej materiału kościozastępczego.

Dobosz Implanty Zębów
aleja Piastów 3
70-325 Szczecin
+48 91 485 02 74
www.doboszimplanty.pl