Kolorowe skarpety – jak nosić, aby wyróżnić się z tłumu?

kolorowe skarpetki

Kolorowe skarpetki szturmem zdobyły ulice i szybko wyparły nudne, jednobarwne skarpety. Dziś skarpety nie mają jedynie funkcji użytkowej: mogą wyrażać osobowość posiadacza, pokazać jego oryginalność i sprawdzić się nawet w najbardziej formalnych okolicznościach. Jak nosić kolorowe skarpety aby podkreślały styl i wyróżniały cię z tłumu?

 

Kolorowy zawrót głowy dla mężczyzn

kolorowe skarpetkiModa męska jest dosyć zachowawcza i nie zmienia się w takim tempie, jak trendy w modzie kobiecej. Tym ciekawszy jest galopujący trend na wielobarwne męskie skarpety. Projektanci prześcigają się w pomysłach na oryginalne wzory i kolory. W sklepach skupiających się na sprzedaży wyjątkowych skarpet znajdziemy wzory geometryczne, w klasyczne romby unowocześnione mocnymi kolorami, w groszki i paski. Popularnymi motywami są zabawne ilustracje – marzenia o skarpetach w hamburgery, kotki, samochody lub budynki mogą być spełnione za jednym kliknięciem myszki w sklepie internetowym. Popularnym motywem jest noszenie skarpet nie do pary, pasujących do siebie jedynie tematycznie. Warto to wykorzystać i zaszaleć, zrywając jednocześnie z nudnym, zachowawczym wizerunkiem.

 

Garnitur i kolorowe skarpety? Tak!

Panująca do niedawna dyktatura skarpet garniturowych pasujących kolorystycznie do całości stroju odchodzi w niepamięć. Przyglądając się najlepiej ubranym mężczyznom można bez żadnych wątpliwości stwierdzić, że męska moda jest coraz bardziej ekspresyjna, nawet przy zamiłowaniu do klasyki. Najwięksi eleganci z pierwszych stron gazet wyrażają swój styl i upodobania właśnie za pomocą kontrastujących z formalnym strojem, ciekawych skarpetek i kolorowych dodatków. Niektórzy podwijają nogawki lub wybierają krótsze modele, aby skupić wzrok właśnie na tej wyjątkowej części garderoby.

 

Kolor pasujący do okoliczności

Udajesz się w miejsce, w których dress code jest mocno formalny i boisz się, że skarpety będą się prezentować zbyt frywolnie? Nie rezygnuj z indywidualnego stylu. Postaw na jednolity kolor lub taki wzór, który nie będzie mocno rzucał się w oczy. Zadbaj też o dodatkowy akcent w garderobie – przyciągająca wzrok poszetka, krawat lub mucha sprawi, że będziesz wyglądał o wiele ciekawiej. Nie myśl, że kolor będzie pasował jedynie do jeansów i koszuli. Kolorowe skarpetki z połączeniu z dobrze skrojonym garniturem są trendem, który pasuje każdemu.

 

Pierwszorzędny gatunek skarpet

Pamiętaj, że każde skarpety które wybierzesz powinny mieć bardzo dobry skład – tylko wtedy będziesz się w nich dobrze czuł i spełnią one swoją rolę. Sztuczne, mało przewiewne materiały będą się przyczyniać do nadmiernej potliwości stóp i źle wyglądać. Wybierając barwne skarpety będziesz skupiał na nich wzrok otoczenia, więc wybieraj te najwyższej jakości.

czeski niemiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *