Kolorowe skarpety – jak nosić, aby wyróżnić się z tłumu?

kolorowe skarpetki

Kolorowe skarpetki szturmem zdobyły ulice i szybko wyparły nudne, jednobarwne skarpety. Dziś skarpety nie mają jedynie funkcji użytkowej: mogą wyrażać osobowość posiadacza, pokazać jego oryginalność i sprawdzić się nawet w najbardziej formalnych okolicznościach. Jak nosić kolorowe skarpety aby podkreślały styl i wyróżniały cię z tłumu?

 

Kolorowy zawrót głowy dla mężczyzn

kolorowe skarpetkiModa męska jest dosyć zachowawcza i nie zmienia się w takim tempie, jak trendy w modzie kobiecej. Tym ciekawszy jest galopujący trend na wielobarwne męskie skarpety. Projektanci prześcigają się w pomysłach na oryginalne wzory i kolory. W sklepach skupiających się na sprzedaży wyjątkowych skarpet znajdziemy wzory geometryczne, w klasyczne romby unowocześnione mocnymi kolorami, w groszki i paski. Popularnymi motywami są zabawne ilustracje – marzenia o skarpetach w hamburgery, kotki, samochody lub budynki mogą być spełnione za jednym kliknięciem myszki w sklepie internetowym. Popularnym motywem jest noszenie skarpet nie do pary, pasujących do siebie jedynie tematycznie. Warto to wykorzystać i zaszaleć, zrywając jednocześnie z nudnym, zachowawczym wizerunkiem.

 

Garnitur i kolorowe skarpety? Tak!

Panująca do niedawna dyktatura skarpet garniturowych pasujących kolorystycznie do całości stroju odchodzi w niepamięć. Przyglądając się najlepiej ubranym mężczyznom można bez żadnych wątpliwości stwierdzić, że męska moda jest coraz bardziej ekspresyjna, nawet przy zamiłowaniu do klasyki. Najwięksi eleganci z pierwszych stron gazet wyrażają swój styl i upodobania właśnie za pomocą kontrastujących z formalnym strojem, ciekawych skarpetek i kolorowych dodatków. Niektórzy podwijają nogawki lub wybierają krótsze modele, aby skupić wzrok właśnie na tej wyjątkowej części garderoby.

 

Kolor pasujący do okoliczności

Udajesz się w miejsce, w których dress code jest mocno formalny i boisz się, że skarpety będą się prezentować zbyt frywolnie? Nie rezygnuj z indywidualnego stylu. Postaw na jednolity kolor lub taki wzór, który nie będzie mocno rzucał się w oczy. Zadbaj też o dodatkowy akcent w garderobie – przyciągająca wzrok poszetka, krawat lub mucha sprawi, że będziesz wyglądał o wiele ciekawiej. Nie myśl, że kolor będzie pasował jedynie do jeansów i koszuli. Kolorowe skarpetki http://wannabreak.pl/sklep z połączeniu z dobrze skrojonym garniturem są trendem, który pasuje każdemu.

 

Pierwszorzędny gatunek skarpet

Pamiętaj, że każde skarpety które wybierzesz powinny mieć bardzo dobry skład – tylko wtedy będziesz się w nich dobrze czuł i spełnią one swoją rolę. Sztuczne, mało przewiewne materiały będą się przyczyniać do nadmiernej potliwości stóp i źle wyglądać. Wybierając barwne skarpety będziesz skupiał na nich wzrok otoczenia, więc wybieraj te najwyższej jakości.