Nowe mieszkania w Szczecinie

Nowe mieszkania w Szczecinie

Nowe mieszkania w Szczecinie to jedna z tych inwestycji, o której marzy ogromna ilość osób. Niestety nie każdy jest w stanie sobie na to pozwolić, dodatkowo liczba formalności jest niejednokrotnie przytłaczająca. Przed nabyciem nieruchomości powinniśmy zwrócić uwagę na kilka detali, które mogą mieć znaczenie.

Kiedy warto zdecydować się na zakup mieszkania? Czy pora roku podczas zakupu mieszkania ma znaczenie? O jakich formalnościach musimy pamiętać w związku z zakupem mieszkania? Co powinna zawierać przedwstępna umowa kupna mieszkania? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Kiedy warto zdecydować się na zakup mieszkania?

Nowe mieszkania Szczecin to inwestycja, która wymaga od nas ponadprzeciętnego zaangażowania. Część osób zastanawia się, kiedy taki zakup jest w ogólne godny rozważenia. W zdecydowanej większości przypadków nabywając nieruchomość nie zwracamy uwagę na informacje ekonomiczne, a co najwyżej na sytuację życiową. Gdybyśmy mieli wskazać kilka najczęstszych powodów kupna mieszkania, to wspomnielibyśmy o zawarciu małżeństwa, o zbliżających się narodzinach nowego członka rodziny, a także o wyjazdach za granicę. Częstą przyczyną takiego postępowania jest również wysoka chęć usamodzielnienia się. Zakup mieszkania zarówno przed ślubem lub przed narodzinami to częste, jednocześnie jak najbardziej uzasadnione zjawisko. Powinniśmy jednak pamiętać o tym, aby zwracać również uwagę na mniej oczywiste czynniki. Niekiedy znacznie rozsądniejsze jest poczekanie jeszcze kilku miesięcy, jeśli istnieją jakiekolwiek przesłanki na zaoszczędzenie gotówki w przyszłości.

Czy pora roku podczas zakupu mieszkania ma znaczenie?

Nowe mieszkania w Szczecinie

Nowe mieszkania w Szczecinie

Wiele osób zastanawia się czy pora roku ma znaczenie w przypadku nabywania nieruchomości. Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca. Specjaliści w tym zakresie twierdzą, że najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest odebranie kluczy wczesną wiosną, kiedy na zewnątrz temperatura jest coraz przyjaźniejsza. Wiąże się to bezpośrednio z dużymi możliwościami w zakresie aranżacji, a także wykańczania nieruchomości. Jest to ważne nie tylko w przypadku wtórnego rynku, ale również tego pierwotnego. Wystarczy, że wyobrazimy sobie chociażby wymianę okien podczas mrozów – jest to niemalże niemożliwe. Co ciekawe, nawet aranżacja wnętrz jest wskazana wtedy, gdy na zewnątrz jest ciepło. Nowe mieszkania Szczecin często mogą być w surowym stanie, co oznacza, że niezbędne będzie wykonanie takich prac, jak chociażby malowanie, kładzenie gładzi, klejenie kafelek. Kiedy powinniśmy zakupić mieszkanie, jeśli chcielibyśmy uporać się z niezbędnymi pracami wykończeniowymi? Najbardziej optymalny wydaje się być okres pomiędzy marcem i majem.

O jakich formalnościach musimy pamiętać w związku z zakupem mieszkania?

Nowe mieszkania Szczecin to bardzo kusząca możliwość. Pamiętajmy jednak o tym, że nie możemy zapominać o wielu różnorodnych formalnościach, które niekiedy są wysoce problematyczne. Przykładem są chociażby zróżnicowane dokumenty, które są związane ze zdolnością kredytową, jeśli będziemy starać się o uzyskanie kredytu hipotecznego. Pamiętajmy również o sytuacji prawnej kupowanej nieruchomości. Niemniej istotna jest umowa, którą zawrzemy z deweloperem, a także ewentualne notarialne poświadczenia. Nie da się ukryć, że cała procedura nabycia nowej nieruchomości jest wysoce skomplikowana i zawiła, tym bardziej, jeśli wcześniej nie mieliśmy do czynienia z takimi aspektami. Najbardziej problematyczna wydaje się być kwestia wzięcia kredytu – nie każdy może pozwolić sobie na tego typu zobowiązania. Dochody muszą być wystarczająco wysokie, aby każdego miesiąca spłacać raty, jednocześnie posiadać wystarczającą ilość środków na podstawowe potrzeby. Nowe mieszkania Szczecin to inwestycja, która powinna być zatem odpowiednio przemyślana. 

Co powinna zawierać przedwstępna umowa kupna mieszkania? 

Niezwykle istotna jest również umowa przedwstępna, którą zawiera się z deweloperem. Jest ona zawierana chwilę przed tym, jak zgłosimy się po kredyt do banku. Przedstawienie jej jest niemalże obowiązkowe, jeśli pragniemy otrzymać daną nieruchomość. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie musimy bać się ewentualnych kar za jej zerwanie, jeśli nie otrzymalibyśmy pozytywnej decyzji z banku. Wówczas jest ona anulowana, a my nie ponosimy żadnych konsekwencji prawnych. Na umowie powinny znaleźć się takie informacje, jak chociażby data i miejsce zawarcia danej umowy, strony, cena sprzedaży, przedmiot sprzedaży (opisany w sposób dokładny, razem z wypisem z księgi wieczystej), zaliczki lub zadatku, termin zawarcia ostatecznej umowy. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że umowa przedwstępna powinna zawierać dokładnie te same założenia, co ostateczna umowa. Zmiana ceny bądź lokalizacji jest niedopuszczalna. Co więcej, obowiązują nas również formalne wymogi.