Sardynia wakacje

Sardynia wakacje

Chciałbyś odwiedzić Włochy lub rozpocząć poznawanie włoskiej kultury w zupełnie nietypowy sposób? Tak więc wyspa Sardynia wakacje jest właśnie tą opcją, która przyniesie wiele nowych doświadczeń i zaskoczy Cię swoją historią i oryginalną kulturą. Wakacje na Sardynii będą niezapomnianą wyprawą, w której zanurzysz się w podróże na liczne plaże i wycieczki. Dlatego właśnie tutaj odpoczniesz z pełną mocą, zapominając o swoich troskach i smutkach.

Sardynia – wakacje na Morzu Śródziemnym

Miłośnicy Morza Śródziemnego będą zachwyceni Sardynią, wakacje tutaj spędzone dają możliwość podziwiania tutejszej architektury, złocistych plaż, rezerwatów przyrody. Korzystając z oferty biura podróży będziesz mógł cieszyć się naturą w całej okazałości, ponieważ Sardynia jest rodzajem wyciskania wszystkich najbardziej wyidealizowanych wyobrażeń o Adriatyku. Mimo oficjalnej przynależności do Włoch, miejscowa ludność słusznie domaga się uznania ich za odrębną i niesklasyfikowania jako Włosi. Nic w tym dziwnego, bardzo szczególne życie, kultura i charakter tego miejsca dają rdzennym mieszkańcom prawo do żądania pewnej izolacji.

Najlepszy czas na Sardynię i wakacje

Wycieczki na Sardynię najlepiej wybrać pod koniec lata lub aksamitną jesienią, o tej porze roku można w pełni docenić urok Morza Śródziemnego. Jeśli jednak nie jesteś fanem pływania i chcesz wybrać się na wyspę ze względu na egzotyczne rezerwaty i wyjątkowe życie, zwróć uwagę na wyprawy jakie oferuje biuro podróży – taniej i bezpieczniej. Na Sardynii jest wiele plaż i mają one bardzo ciekawą rzeźbę terenu. Można spotkać zarówno gładkie długie wybrzeża, jak i małe zatoki. Większość plaż jest piaszczysta. Sardynia jest dumna ze swoich pięknych plaż i nie bez powodu, wielu uznaje, że są to najpiękniejsze plaże w całym basenie Morza Śródziemnego.

Hotele na Sardynii można podzielić na północne i południowe. Północne są mniej popularne, bo mają wysokie ceny pokoi, ale południowe cieszą się dużą popularnością wśród turystów z całego świata. Ponadto hotele południowe są zbliżone do tzw. typu klubowego, który bardziej podoba się Europejczykom. Klimat Sardynii jest typowo śródziemnomorski, jak wszystko na tej wyspie. Latem oczywiście jest tu gorąco, temperatura potrafi wzrosnąć nawet do +30 stopni, ale bliskość morza bardzo dobrze łagodzi sytuację.

Co czeka na turystów na Sardynii – wakacje pełne wrażeń

Wyspa na morzu Śródziemnym zaprasza turystów, Sardynia na wakacje zachwyci gęstymi gajami, rezerwatami przyrody. Długi, piaszczysty pas plaży jest idealny dla rodzin z dziećmi. Nurkowanie tutaj jest fascynujące, bo na dnie kurortu Villasimius można zobaczyć, zatopione statki, a na Maddalenie można być pod wrażeniem różnorodności podwodnych mieszkańców.

Wakacje na Sardynii są dość wyważone, ale wypoczynek na plaży można połączyć z programami wycieczek jakie organizuje biuro podróży. Wiele starożytnych kościołów, innych oryginalnych zamków, katedr, odkryje przed podróżnymi Sardynię. Sassari słynie z antycznych kościołów: San Antonio, San Nicola, Madonna del Rosario. Za ozdobę miasta Nuoro uważa się  jego centralny plac Piazza Sebastiano Satto, posąg Chrystusa, muzeum G. Deleddy.

Dlaczego na Sardynię w czasie wakacji?

Sardynia obejmuje około 250 plaż ze złotym piaskiem i najczystszym Morzem Śródziemnym, sezon kąpielowy trwa od maja do listopada. Najważniejszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to poczuć piękno wodnych aktywności: żeglowanie, opalanie się, pływanie w morzu, nurkowanie, to wszystko od razu sprawi, że zapomnisz o trudach podróży. Należy zauważyć, że wakacje na plaży Sardynii to prawdziwie rozwinięta infrastruktura turystyczna, w której każda plaża przeznaczona jest dla konkretnego turysty.

Sardynia wakacjeNa przykład Costa Smeralda to ekskluzywny i drogi kurort, centrum wszystkich wakacji na plaży. Poltu Quata jest przeznaczony dla właścicieli jachtów. W Oristano znajdują się plaże dla dzieci: Arutas, Is Arenas i Mari Ermi, które spodobają się rodzinom z dziećmi. Dlatego przed wyjazdem na wakacje musisz dokładnie wiedzieć: gdzie dokładnie możesz się w pełni zrelaksować. W tym celu najlepiej skontaktować się z biurem turystycznym, które na podstawie celu wizyty wybierze dla Ciebie dokładnie ten ośrodek, który pomoże Ci odrodzić się do nowego życia.

Pamiętaj, że wakacje na Sardynii nie ograniczają się do plaż. Odbywają się tu liczne wycieczki, z których najciekawsze to jaskinia Neptuna w Alghero oraz widok zatopionych statków w Villasimius, który jest możliwy tylko podczas nurkowania. Miłośnicy starożytności mogą odwiedzić liczne kościoły i cieszyć się obcą kulturą i sztuką. A najważniejszym przysmakiem wśród całej włoskiej kuchni jest słodkie wino muskatowe, które przyciąga swoim smakiem i aromatem. Dlatego Sardynia na wakacje jest spełnieniem tego o czym marzysz.

Wycieczki na tę wyspę są popularne, więc nie wahaj się zbyt długo i skorzystaj z usługi wczesnej rezerwacji, która pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i zabezpieczyć pokój w hotelu. Pamiętaj, że biuro podróży robi wszystko, co możliwe dla swoich klientów, dlatego zapewnia im komfortowy wypoczynek w czasie wakacji. Oceń swoje możliwości i wiedz, że plaże Sardynii, zabytki czekają na Ciebie!