Sprawdzanie wiarygodności osób

Wiarygodność jest podstawą relacji międzyludzkich i budowania zaufania. Bez tego trudno tworzyć związek, powierzyć komuś opiekę nad schorowanym bliskim lub dzieckiem, czy podjąć efektywną współpracę.  Zaufanie buduje się stopniowo. Jednak są szczególne sytuacje, kiedy nie mamy czasu na poznawanie drugiej osoby, bo potrzebujemy oferowanej przez tego kogoś usługi lub dana osoba zaczyna zachowywać się podejrzliwie. Sprawdzanie wiarygodności lepiej powierzyć specjalistom niż pochopnie kogoś, co coś oskarżyć lub zakończyć/podjąć współpracę.  Sprawdzanie wiarygodności danej osoby jest na liście usług detektywistycznych.

Weryfikacja kompetencji niani

Najwięcej spraw, którymi zajmują się detektywi dotyczy sprawdzenia osób, którym zleceniodawca chce powierzyć opiekę nad dzieckiem, czy schorowanym lub starszym członkiem rodziny. Dla dziecka rodzic chce wszystkiego, co najlepsze. Najważniejsze jest zapewnienie najmłodszemu członkowi rodziny bezpieczeństwa. Kiedy przychodzi czas powrotu do pracy, a dla dziecka zabrakło miejsca w żłobku oraz nie można liczyć na pomoc babci, która jest nadal aktywna zawodowo lub mieszka za daleko, pojawia się pomysł znalezienia niani. Powierzenie dziecka obcej osobie to nie lada stres dla rodzica i malucha. Jest zrozumiałe, że trudno jest wybrać nianię po lekturze wysłanych dokumentów i jednej wizycie. Od niani wymaga się, aby miała dobre podejście do dzieci, kreatywności w organizacji czasu z dzieckiem i zapewniania podopiecznemu bezpieczeństwa podczas nieobecności rodziców.  Kandydatkę na nianię można sprawdzić w biurze detektywistycznym, które oferuje usługi detektywistyczne w zakresie weryfikacji niani. Detektyw sprawdzi faktyczne kompetencje, niekaralność, najbliższe towarzystwo niani, ustali u poprzedniego pracodawcy przebieg pracy i faktyczny powód rozwiązania umowy. Usługi detektywistyczne obejmują także działania po zatrudnieniu niani, np.: sprawdzenie stosunku do dziecka i wykonywania obowiązków.

 

Senior pod dobrą opieką

Wynajęcie opiekunki dla osoby starszej, niepełnosprawnej lub przewlekle chorej jest trudnym zadaniem. Bardzo wiele osób, które nie mają odpowiednich kwalifikacji stara się o pracę jako opiekun ludzi starszych. Praca na tym stanowisku wymaga dużej odporności psychicznej,  często siły fizycznej oraz wrażliwości na potrzeby podopiecznego. Niestety, dochodzi do nadużyć wobec pacjentów, a nawet stosowania przemocy. Aby uniknąć dramatycznych dla starszej osoby przeżyć, lepiej sprawdzić kandydata do tak odpowiedzialnej pracy. Warto skorzystać z usług detektywistycznych sprawdzenia kompetencji opiekuna osób starszych. Detektyw może ustalić rzeczywisty przebieg kariery kandydata, opinię o nim/ o niej od poprzednich pracodawców, a w miarę możliwości także od podopiecznego, wykształcenie i faktyczny powód zwolnienia. Usługi detektywistyczne dotyczące sprawdzania opiekunów osób niepełnosprawnych dotyczą także kontroli pracy tych osób, np.: zainstalowania kamer.

Polecamy także:

Niewierność w związku

Podejrzenie zdrady to najczęstsza przyczyna korzystania z usług detektywistycznych. Dotyczy sytuacji, kiedy jedna strona przestała ufać drugiej osobie. Celem usługi detektywistycznej w tym przypadku jest sprawdzenie wierności obserwowanej osoby oraz dostarczenie zleceniodawcy dowodów, które mogą być wykorzystane w sprawie rozwodowej. Detektyw może ustalić, z kim spotyka się obserwowany, sprawdzić ukryty majątek, czy sposób opieki nad dzieckiem. Z usługi detektywistycznej polegającej na sprawdzeniu drugiej sporu rodzinnego korzystają byli małżonkowie/partnerzy, którzy chcą zweryfikować stan majątkowy i miejsce pracy obserwowanej osoby. Takie informacje są bardzo przydatne podczas ustalania opieki nad dzieckiem, obowiązku alimentacyjnego, czy podziału majątku. Wynajęcie detektywa staje się jedną z podstawowych form walki pary przed sądem rodzinnym.

Zaufani pracownicy

Pracodawcy zależy na tym, aby pracownicy byli osobami godnymi zaufania. Zatrudnienie nieodpowiednich osób może przynieść firmie spore straty finansowe i wizerunkowe. Agencje pośrednictwa pracy w miarę swoich możliwości sprawdzają kandydatów. Jednak zakres usług detektywistycznych jest w tej materii większy niż możliwości agencji pracy. Detektyw sprawdzi niekaralność kandydata, kwalifikacje i umiejętność, potwierdzi lub zaprzeczy informacjom podanym w CV oraz najbliższe otoczenie danej osoby. W trakcie stosunku pracy detektyw zweryfikuje zaangażowanie w pracę w godzinach zatrudnienia, sprawdzi, czy pracownik nie wykonuje niedozwolonych czynności w trakcie przebywania na L4, przeprowadzi śledztwo w sprawach związanych z kradzieżami w przedsiębiorstwie lub wyciekiem informacji poufnych. 

Usługi detektywistyczne dotyczące sprawdzenia osób są najpopularniejszymi zleceniami biur detektywistycznych. Zebrane materiały są cennymi dowodami w sądach i miejscach pracy. W  Polsce obowiązuje zasada domniemania niewinności i zanim się kogoś o coś oskarży, wysunie podejrzenia, to należy zdobyć dowody, najlepiej korzystając z usług detektywistycznych.