Kiedy zacząć kupować ubrania ciążowe

Kiedy zacząć kupować ubrania ciążowe

Ciąża to dla wielu kobiet czas bardzo ważny. I choć to czas kojarzony głównie z oczekiwaniem potomka, nie oznacza, że kobieta w ciąży również nie chce dobrze wyglądać. Jak może to zrobić? Najprostszym sposobem są ładne ubrania. Wiele pań ma, jednak wątpliwości kiedy powinny zacząć kupować ciążową odzież.

Jeszcze przed ciążą…

Niektóre panie nie mogąc doczekać się macierzyństwa i przygotowują się do niego jeszcze przed zajściem w ciąże. I choć ubrania mogą nie wydawać się istotne w tym procesie, to odgrywają one dużą rolę.  Nie ma w tym niczego złego, jeśli masz gdzie trzymać takie ubrania. Ponadto czasami możesz również otrzymać ubrania od swojej przyjaciółki lub kuzynki. Czasami również można trafić na świetne promocje, z których grzechem byłoby nie skorzystać. Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy mam z niej nie skorzystać, bo jeszcze nie jestem w ciąży? Na to pytanie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć za Ciebie. Jedno jest, jednak pewne takie ubrania mogą Ci się przydać. A zwłaszcza w najmniej spodziewanym momencie. Jednak, jeżeli w najbliższym czasie nie planujesz zajść w ciąże, koniecznie nie zapomnij zapisać sobie, gdzie umieściłaś te ubrania. Zapewne byłoby to bardzo przykre, gdybyś znalazła je dopiero po porodzie.

Jak stwierdzić, ile ubrań będę potrzebować?

Tutaj niestety nie da rady udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od twojego trybu życia, a ponadto od pór roku, w jakich będziesz w ciąży. Ubrania, które sprawdzą się zimą, będą zupełnie nieprzydatne latem. Nie porównuj się do innych kobiet. To, że jakaś koleżanka miała daną liczbę ubrań podczas ciąży absolutnie nie znaczy, że Ty musisz mieć tyle samo. Dlatego warto zastanowić się nad tym wcześniej i stworzyć listę ubrań, które będą niezbędne do komfortowego funkcjonowania podczas trwania ciąży.

Pierwsze miesiące czy to nie za wcześnie?

Powszechnie wydaje się, że kupowanie ubrań ciążowych w pierwszych miesiącach. Jednak każda z nas jest inna, a nawet jeśli wcześniej już byłaś w ciąży – to pamiętaj, że teraz może być zupełnie inaczej. Jeśli czujesz, że to już czas, aby zakupić specjalna odzież – nie wahaj się i zaufaj swojej intuicji. Pamiętaj, jednak o odrobinie rozsądku, aby zakupowy szał nie przyćmił twojego umysłu i przed każdym zakupem zastanów się, czy potrzebujesz tej rzeczy.

Jak nie kupić za dużo ubrań?

Bycie przyszłą matką wprawia wiele kobiet w nastrój wielkiego szczęścia. Warto, jednak mieć na uwadze, by wciąż dokonywać rozsądnych wyborów. Możesz kupić za dużo rzeczy, których nigdy nie założysz. A przecież nie kupujesz ubrań po to, by kurzyły się w szafie, prawda?

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dokonywać racjonalnych zakupów:

  • Nie kupuj od razu – poczekaj pół godziny i w tym czasie zajmij się czymś innym. Jeśli po tym czasie wciąż zakup danej rzeczy uznasz za słuszny – dokonaj go.
  • Nie dokonuj zakupów sama – poproś kogoś o pomoc. Dobrym pomysłem może być również wybranie się na zakupy z koleżanką lub mężem
  • Ustal budżet przed zakupami przed pójściem do sklepu lub wejściem na stronę sklepu internetowego zapisz sobie ile jesteś w stanie przeznaczać na ubrania, by nie obciążyć budżetu domowego

Pamiętając o tych elementach, twoje zakupy będą przemyślane. Dlaczego to takie ważne? Będąc w ciąży musisz szczególnie na siebie uważać. Niektóre kobiety w tym czasie są bardzo wrażliwe. Dlatego nawet taka błahostka jak źle kupione ubranie może Cię wprawić w zły nastrój. A tego, przecież nie chcesz, prawda?

Czy warto kupować ubrania na miesiąc?

Kiedy zacząć kupować ubrania ciążoweNiektóre panie dopiero pod koniec ciąży zaczynają odczuwać potrzebę zakupu ubrań ciążowych. Jednak przed taką decyzją powstrzymuje je myśl, że przecież, po co kupować ubrania na tak krótko. Oczywiście, pamiętaj, że twój komfort jako matki jest również ważny dla dziecka. Ponadto, jeżeli w trakcie trwania twojej ciąży odbywa się jakaś uroczystości – warto, abyś zainwestowała w kreację przeznaczoną dla kobiet w ciąży. Ale czy warto kupować ubrania na jedno wyjście? Cóż, nie każdy tak uważa, ale nie koniecznie musi być to ubranie jednorazowego użytku. Dlaczego? Może się stać ono idealnym pretekstem do zorganizowania pamiątkowej sesji fotograficznej. To również świetny pomysł, by uwiecznić tę wyjątkową chwilę. Takie zdjęcia możesz z dumą oprawić w ramki i powiesić na ścianie.

Gdzie możesz znaleźć odzież dla kobiet w ciąży?

Tak naprawdę możesz znaleźć ją wszędzie. W second-handach, galeriach handlowych, w sklepach internetowych, a jeśli popytasz po znajomych to może ktoś nawet odda Ci za darmo swoje ubrania. Jeśli nie chcesz kupować ani dostawać – zawsze możesz pożyczyć. To dobre rozwiązanie, jeżeli nie wiesz, co mogłabyś zrobić z ubraniami po ciąży. Możesz również zakupić materiał i rozważyć szycie ubrań dla siebie na własną rękę. Może to dobry czas, by znaleźć nowe hobby?

A może nie kupować wcale?

Niektóre panie nie decydują się na kupowanie ubrań ciążowych w ogóle. Niektóre robią to z oszczędności, inne po prostu nie odczuwają takiej potrzeby. Oczywiście nie ma w tym zupełnie nic złego. Nie kupowanie ubrań ciążowych, nie czyni Cię gorszą matką. Natomiast w Internecie możesz znaleźć mnóstwo przepięknych ubrań, które dodają uroku przyszłej mamie. Decyzja należy do Ciebie.