Nie wystarczy wybrać pierwszego lepszego namiotu. Jeżeli zależy nam na produkcie, który spełni nasze oczekiwania, konieczne będzie rzetelne podejście do procesu wyboru hali namiotowej. Przede wszystkim trzeba znaleźć porządną wypożyczalnię. W ten sposób mamy pewność, że wszystkie oferowane przez nią modele będą miały wysoką jakość. Podmioty, które oferują wynajem hal namiotowych, zazwyczaj zajmują się także ich sprzedażą. Jeżeli więc czujemy taką potrzebę, możemy zdecydować się na zakup wybranego modelu. Jednakże, w zależności od rodzaju prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, może nie być to dla nas optymalnym rozwiązaniem. Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, warto przejrzeć co może zaoferować nam konkurencja.
Na co zwrócić uwagę podczas wynajmowania hali namiotowe?
W solidnej wypożyczalni powinniśmy mieć do wyboru wiele różnych konstrukcji hal namiotowych. Podczas wybierania właściwego dla nas modelu, musimy uwzględnić jego rozmiary, kształt oraz specyfikację techniczną. W przypadku organizowania dużych imprez w plenerze najbardziej przydatne będą hale namiotowe o stosunkowo mobilnej konstrukcji. Ważne jest także to, ile czasu i energii zajmuje ich montaż i rozkładanie. W miarę możliwości należy wybrać taki namiot, który będzie dobrze pasował do charakteru organizowanej imprezy. Hala, która sprawdzi się w przypadku eleganckiego bankietu w plenerze, nie będzie się nadawała do stoisk sprzedażowych na festynie. Kolejnym istotnym aspektem jest jakość konstrukcji. Powinna ona być przede wszystkim wyjątkowo stabilna. W żadnym wypadku nie chcemy, aby nasza hala namiotowa zawaliła się pod naporem wiatru lub deszczu. Niemalże równie ważne jest zadbanie o sprawną wentylację. Jest to szczególnie ważne w przypadku dużej ilości osób, które będą przebywały wewnątrz takiego namiotu. Na koniec warto także sprawdzić, czy wybrany przez nas model daje szerokie możliwości wyposażenia. Zanim wynajmiemy daną halę namiotową, warto zapytać o jej wiek oraz jak często wykonywane są przeglądy techniczne. W ten sposób zredukujemy ryzyko wybrania starej i wadliwej konstrukcji.https://www.nowhal.pl/hale-magazynowe-szczecin/
Dodatkowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę
Przede wszystkim musimy określić, na jak długo będziemy potrzebowali danej hali namiotowej. Wiele wypożyczalni od czasu wynajmu uzależnia to, jakie namioty może nam zaoferować. W przypadku okresu krótszego niż 3 miesiące zazwyczaj mamy do wyboru jedynie stosunkowo lekkie konstrukcje. W zupełności wystarczą one do zorganizowania imprezy masowej w plenerze. Niektóre firmy potrzebują jednak hali namiotowej o ciężkiej konstrukcji, które przeznaczona jest do długoterminowej eksploatacji. W takim wypadku będziemy musieli wybrać okres wynajmu przekraczający 3 miesiące. Oczywiście mogą występować w tej kwestii różnice, w zależności od wybranej przez nas wypożyczalni hal namiotowych. Dlatego też warto przejrzeć ofertę wielu firm oferujących tego typu usługi. Bardzo często oprócz samych namiotów, oferują nam także rozmaite dodatkowe wyposażenie. Chodzi między innymi o oświetlenie, ogrzewanie, czy też posadzkę. Jeżeli nie jesteśmy pewni, które elementy nam się przydadzą, warto zasięgnąć opinii specjalistów z tej branży. Z pewnością doradzą nam, jakie wyposażenie będzie nam potrzebne, uwzględniając warunki pogodowe oraz specyfikę organizowanego wydarzenia. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości to najlepiej pozwolić ekspertom przeanalizować nasze potrzeby. Dopiero wtedy taką halę namiotową, która będzie dla nas optymalnym wyborem.
Typowe materiały używane do pokrycia ścian i zadaszenia hal namiotowych
Hale namiotowe zyskują na popularności jako forma tworzenia przede wszystkim tymczasowych zabudów. Do ich ustawienia nie są potrzebne pozwolenia, o ile dana hala nie będzie stała dłużej niż 180 dni. Z tego względu na ich wynajem decydują się organizatorzy imprez masowych w plenerze oraz rozmaici przedsiębiorcy. W zależności od przeznaczenia danej hali namiotowej trzeba zadbać o właściwe pokrycie jej ścian. Najtańszym rozwiązaniem będzie zwykła plandeka wykonana z solidnego materiału PCV. Optymalne jest tworzywo o gramaturze co najmniej 650 g/m2. W ten sposób możemy zagwarantować wodo i wiatroszczelność naszej hali namiotowej. Oprócz tego plandeka powinna posiadać właściwy atest trudnozapalności. Aluminiowe profile wykorzystywane są jako szkielet namiotu. Z uwagi na ich wytrzymałość taka konstrukcja zniesie nawet stosunkowo trudne warunki pogodowe.
W innych halach namiotowych za pokrycie posłuży blacha trapezowa. Materiał ten jest o wiele bardziej wytrzymały i nie musimy martwić się o uszkodzenie takiego namiotu. Sprawdza się przede wszystkim dla hal namiotowych, które posłużą jako magazyn jedno- lub wielosezonowy. Niestety blacha trapezowa nie jest dobrym materiałem termoizolacyjnym. Właśnie dlatego w przypadku obiektów stałych o wiele bardziej popularne są pokrycia ścian namiotowych z płyt warstwowych. Produkowane są z blaszanych okładzin, które wypełniane są pianką poliuretanową lub styropianem. Dzięki temu hala namiotowa z takim pokryciem sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych.