Jak stosować witaminę D w kroplach

Jak stosować witaminę D w kroplach

Jak stosować witaminę D w kroplach – chyba każdy z nas zna tabletki lub kapsułki, które zawierają niezwykle ważny składnik leku lub suplementu diety. Ostatnio jednak popularność zyskała zupełnie inna forma. O czym gadamy? Mamy na myśli krople witaminy D odpowiednie dla dzieci i dorosłych. Zapoznajmy się z tą formą witaminy.

Świetna alternatywa dla kapsułek i tabletek

Większość z nas kojarzy krople do nosa lub krople do oczu. Okazuje się jednak, że formy płynne mogą zawierać również bardzo ważne dla zdrowia składniki, takie jak ekstrakty roślinne czy witaminy, które na co dzień przyjmowane są doustnie. Format ten ma wielu zwolenników. Wiąże się to z jego charakterystyką, ale także z wygodą użytkowania.

Wiele osób po prostu nie lubi zwykłych kapsułek lub tabletek. Z jednej strony szybko się je przyjmuje, z drugiej jednak wiele osób wciąż ma problemy z przełykaniem. Niektórzy ludzie mają nawet odruch wymiotny lub bardzo się boją (nawet nie bez powodu), że pigułka utknie nam w gardle. Ten strach może nawet objawiać się fizycznymi reakcjami organizmu, takimi jak suchość w gardle.

Kwestia przyjmowania tabletek i kapsułek staje się niezwykle istotna w przypadku dzieci. Dzieci częściej mają trudności z połykaniem, czasem nawet dużych kapsułek. Dlatego krople witaminowe są doskonałym rozwiązaniem dla dzieci, które również eliminuje ryzyko.

O kroplach

Witaminy w postaci kropli dla dzieci i dorosłych mają jeszcze jedną niezwykle istotną przewagę nad większością standardowych form. Możemy dodawać je do soków, wody, napojów i pić bezpośrednio. Wtedy nawet nie zauważamy, że wchłaniamy bardzo ważną porcję substancji aktywnych. Jak bardzo jest to pomocne, wie chyba każda mama, która kiedykolwiek próbowała poradzić sobie z rozdrażnieniem dziecka. Niestety dzieci bardzo źle reagują na kiepskiej jakości syropy czy połknięte tabletki.

Bardzo ważny jest też sam argument biodostępności. Co oznacza to słowo? Chodzi np. o to, że nasz organizm może szybciej wykorzystać witaminę C zawartą w kroplach. Czemu? Dzieje się tak dlatego, że w przypadku tabletki lub kapsułki nasz organizm musi najpierw przetworzyć powłokę żelatynową, zanim uzyskamy dostęp do aktywnego składnika, który nas faktycznie interesuje. W przypadku formy płynnej proces wchłaniania rozpoczyna się bardzo, bardzo szybko.

Ważne substancje, takie jak witaminy dla dorosłych i dzieci, mają swoje określone dawki. Dzięki bardzo wygodnemu zakraplaczowi możemy dokładnie określić dawkowanie. Moglibyśmy nawet z łatwością wziąć połowę dawki lub mniej. Jest naprawdę bardzo dokładny. Również dawki dla dzieci są zwykle niższe niż dla dorosłych. Dlatego ta forma sprawia, że ​​korzystanie z niej jest dla nas o wiele wygodniejsze.

Składniki bez żadnych dodatków

Oczywiście w kroplach najważniejsza jest konkretna substancja czynna. Mówimy o ekstraktach lub witaminach. Ale krople potrafią zredukować to do minimum niskowartościowych technicznych dodatków, które niestety muszą być zawarte w kapsułkach czy tabletkach. W kroplach wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to aktywny składnik, nośnik i to wszystko. Tłuszcz jest często używany jako nośnik. Przeważnie jest to olej, w którym niektóre witaminy bardzo dobrze się rozpuszczają. Wybierajmy te krople witaminowe dla dorosłych i dzieci, które nie mają w swoim składzie żadnych zbędnych dodatków. Mówimy tutaj o słodzikach.

Krople witaminy D – jak stosować?

Jak stosować witaminę D w kroplach

Jak stosować witaminę D w kroplach

Nie możemy zapomnieć o bardzo ważnej i niezbędnej witaminie D. Jest bardzo ważny dla naszych zębów i kości. Pozwala naszym mięśniom prawidłowo funkcjonować. Wspiera odporność. Pomaga nam w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi. Witamina D jest również rozpuszczalna w tłuszczach, więc kiedy przyjmujesz ją w kroplach, zwykle nie musisz w ogóle spożywać dodatkowego tłuszczu.

Każdy zainteresowany przyjmowaniem kropli z witaminą D powinien znaleźć odpowiedź na pytanie – jak ją stosować. Wszystko zależy od naszej grupy wiekowej. Jednak bez względu na to, w jakiej grupie wiekowej się znajdujemy, krople podaje się doustnie.

Wcześniaki powinny otrzymywać dwie krople dziennie. Po 40 tygodniu życia dawkę należy zmniejszyć. W przypadku noworodków i niemowląt poniżej 12 miesiąca życia jedna kropla dziennie jest całkowicie wystarczająca. Natomiast dzieci powyżej pierwszego roku życia, a także nastolatki i osoby starsze powinny przyjmować dwie krople dziennie. Dorośli, którzy chcą zapobiegać osteoporozie, powinni przyjmować dwie krople dziennie.

Oczywiście przed zastosowaniem kropli warto dokładnie zapoznać się z załączoną ulotką, aby uniknąć wątpliwości. to jest bardzo ważne. Dowiedzmy się, jak stosować witaminy w postaci kropli, ponieważ jest to naprawdę wygodne.