Lecznicza marihuana i jej stosowanie pomimo istotnych wskazań medycznych dalej wzbudza niemałe kontrowersje. Nie tylko wśród osób postronnych i pacjentów ale także i wśród osób ze środowiska medycznego, co jest dość dużym problemem dla popularyzacji leczenia tego typu. Wszystkie narosłe obawy wynikające z tego tytułu nie mają jednak realnego wskazania, bowiem jest ona legalna nie tylko w Polsce, ale i także w innych krajach europejskich.
Lecznicza marihuana – co to jest?
Lecznicza marihuana to rodzaj marihuany stosowany wyłącznie we wskazaniach leczniczych. Od standardowych konopii indyjskich różni się ona dużą ilością substancji CBD, która daje roślinie swoje właściwości lecznicze i realne działanie. Dodatkowo niski dodatek THC sprawia, że ma ona niskie działanie psychoaktywne przy jednoczesnym działaniu uspokajającym.
Lecznicza marihuana różni się od klasycznej marihuany dużo mniejszym działaniem THC oraz większą zawartością dobroczynnego CBD. To wszystko sprawia, że jej użycie daje tak dobre rezultaty. Obie z tych substancji oddziałują na nasze receptory w układzie nerwowym i immunologicznym, stąd też wynika ich skuteczne działanie w różnych wskazaniach leczniczych. Klasyczne konopie swoje silne i psychoaktywne działanie zawdzięczają dużej ilości THC. Pominięcie dużej zawartości tej substancji w roślinie pozwala nam więc na uzyskanie rośliny o właściwościach leczniczych.
Z jej pomocą leczy się różne schorzenia, najczęściej te o dość ciężkim przebiegu, między innymi takie jak:
- choroby nowotworowe – zarówno we wczesnym stadium, jak i jako wsparcie przy chemioterapii czy też w ostatnich stadiach choroby,
- glejak – jako najbardziej poważny nowotwór dotyka on mózgu, podanie w iniekcji medycznej marihuany pozwala na złagodzenie nowotworu,
- stwardnienie rozsiane – łagodzi dolegliwości bólowe i pomaga w ruchach mięśni u osób chorych.
- epilepsja – łągodzi i zmniejsza ilość ataków,
- AIDS – wspiera i łagodzi przebieg choroby.
- autyzm – łagodzi agresję i ataki
- Choroba Leśniowskiego-Crohna – zmniejsza ciężki przebieg choroby i ją łagodzi.
- zaburzenia psychiczne różnego rodzaju, także skuteczny sposób leczenia depresji.
Spektrum jej zastosowania jest dużo bardziej bogate, bowiem stosuje się ją również do mniejszych schorzeń. Jednak jej działanie zostało docenione poprzez jej wpływ na wiele ciężkich chorób i problemów, w których czasami jest ona jedynym możliwym lekiem. Lecznicza marihuana pomaga również na różnego rodzaju bóle oraz łagodzi stany depresyjne i lękowe. Zawiera ona bowiem wszelkie korzystne działanie suszu z konopi bez jednoczesnego psychoaktywnego działania. Dlatego obawy przed jej stosowaniem są całkowicie bezzasadne.
Zobacz koniecznie:
- cbd susz strawberry https://dobryskun.pl/susz
- marihuana z apteki https://dobryskun.pl/
- waporyzator THC https://dobryskun.pl/waporyzatory
Lecznicza marihuana – gdzie legalna?
Lecznicza marihuana poza naszym krajem jest również legalna w innych 17 krajach należących do Europy. Są to między innymi kraje takie jak:
- Niemcy,
- Wielka Brytania,
- Włochy,
- Holandia,
- Hiszpania,
- Austria,
- Czechy,
- Dania,
- Grecja,
- Finlandia,
- Malta,
- Chorwacja,
- Słowenia i inne
Tak samo jak w Polsce wszystkie wskazania do jej użycia wynikają ze względów medycznych. Polscy lekarze mają możliwość wypisywania recept na leczniczą marihuanę od listopada 2017r. Należy jednak wspomnieć, że pomimo faktu iż roślina ta jest legalna w wielu krajach Europy, nie oznacza to o istnieniu jednoznacznych i uogólnionych przepisów prawnych pozwalających na przemieszczanie się lub przewożenie medycznej marihuany. Rzeczywiste normy pozostawiają zdecydowanie wiele do życzenia, możemy bowiem posiadać przy sobie określone prawnie ilości marihuany leczniczej, jednak musimy samodzielnie zorientować się co do obowiązującego prawa w danym kraju oraz posiadać wszelkie konieczne i niezbędne dokumenty odnośnie posiadanego przy nas suszu. Najlepiej jest skontaktować się z daną ambasadą w kraju do którego chcemy się udać. Uzyskane w ten sposób informacje mogą pomóc Ci w uniknięciu problemów związanych z nielegalnym posiadaniem przy sobie suszu leczniczej marihuany, której posiadanie poza prawem może być dość mocno ścigane. Stąd też często wiele osób stosujących ten rodzaj leczenia rezygnuje z podróży do krajów w których marihuana ta nie jest ona legalna, aby uniknąć nieprzyjemnych problemów z prawem.
Lecznicza marihuana – gdzie legalna i czy warto?
Lecznicza marihuana niesłusznie postrzegana jest jako szkodliwy i uzależniający narkotyk. Takie stwierdzenie bowiem nie ma żadnego uzasadnienia. Wszelkie te kwestie wynikają z faktu dużej niewiedzy oraz uprzedzeń i powtarzania mitów zasłyszanych w różnych miejscach. Leczniczy susz różni się zdecydowanie od tradycyjnych odmian konopii indyjskich, dzięki czemu możemy cieszyć się jego niebywałym działaniem leczniczym bez doznawania stanów psychoaktywnych. Nie bez powodu jest ona legalna w tak wielu krajach Europy, gdzie jest bogato stosowana i doceniana ze względu na swoją pomoc w różnych schorzeniach. To sprawia, że zyskuje ona coraz większe grono zwolenników w wielu krajach. Wcześniej wiele z ciężko chorych osób nie miały skutecznych form leczenia, obecnie na szczęście uległo to korzystnej zmianie.