Myjnia samoobsługowa jak otworzyć?

Myjnia samoobsługowa jak otworzyć?

Myjnia samoobsługowa jak otworzyć? Budowa myjni bezdotykowej może się wydawać kosztowną inwestycją. Wystarczy jednak przygotować odpowiedni biznesplan i poszukać korzystnych form dofinansowania. Można również ubiegać się o wsparcie od producentów, którzy dystrybuują technologię do takich myjni. Dzięki temu budowa myjni samoobsługowych może być nieco tańsza. Jeśli producenci nie zaoferują promocji lub obniżek, to często oferują serwis lub konserwację wliczone w umowę. W związku z tym kluczowe jest sprawdzenie warunków umowy. Dzięki temu można uniknąć przykrych niespodzianek związanych z późniejszą eksploatacją urządzeń.

Jakie miejsce wybrać do budowy myjni?

Decydując się na otwarcie myjni samoobsługowej, warto zaplanować jej położenie oraz powierzchnię. Standardowa myjnia modułowa, która ma trzy stanowiska myjące to obszar zajmujący około 100 metrów kwadratowych. Natomiast pojedyncze stanowisko zajmuje powierzchnię około 30mkw. To jednak nie wszystko, ponieważ należy jeszcze uwzględnić miejsce na parking, dojazd, a także stacjonarny odkurzacz, który jest przydatnym wyposażeniem każdej myjni.

Jakie kryteria spełnia dobra lokalizacja? Przede wszystkim jest łatwo dostępna. Warto zatem inwestować w lokalizacje znajdujące się blisko większych skupisk ludzi (np. w pobliżu sklepów). Kolejna korzystna lokalizacja to taka, która położona jest blisko warsztatu samochodowego albo stacji paliw. Najlepiej jeśli obiekt jest dobrze widoczny z drogi. Działka powinna mieć także podłączenie do mediów: wody, gazu i prądu, a także kanalizacji. Zakup działki wraz z nimi zmniejsza dalsze koszty budowy myjni bezdotykowej. Brak kanalizacji znacznie utrudnia prowadzenie działalności. Ceny wywozu nieczystości są wysokie, co znacząco zwiększa wartość całej inwestycji. W takiej sytuacji opłacalność myjni bezdotykowej może być zdecydowanie mniejsza.

Jaką technologię wybrać do myjni bezdotykowej?

Opcja kontenerowa to dzisiaj najchętniej wybierany model myjni bezdotykowej. Decyzja o wykorzystywanej technologii jest jedną z kluczowych, ponieważ to ona ma wpływ na dalsze powodzenie przedsięwzięcia. Jakie kryteria wziąć pod uwagę przy podejmowaniu tej decyzji? Po pierwsze natężenie ruchu. Wersja modułowa znajduje zastosowanie przy małym natężeniu ruchu. Cała technologia opiera się na boxie technologicznym, który umieszczony jest pomiędzy stanowiskami mycia. To również popularny wybór inwestorów, którzy mają działką o małej powierzchni. W przypadku zagospodarowania niewielkiej powierzchni, myjnia modułowa sprawdza się znakomicie. Czy ma jakieś zamienniki? Takim przykładem jest montowana w kontenerze, która przeznaczona jest dla obiektów o dużym natężeniu. Myjnia zwiększa dostęp do urządzeń, a także ułatwia ich serwis i wymianę. Przyspiesza też konserwację. Atutem tego rozwiązania jest także mniejsze ryzyko uszkodzenia oraz kradzieży. Kontener może także służyć jako przestrzeń magazynowa. Bez problemu zmieszczą się w nim baniaki z chemią. Proces ich wymiany można także przeprowadzić z dala od klientów. Decydujące rolę odrywa w tym wypadku rodzaj stosowanych narzędzi, w tym: system odzysku wody z osmozy, a także profesjonalne źródła ogrzewania. Regularnie serwisowany sprzęt produkowany z dobrej jakości komponentów, gwarantuje wieloletnią, bezawaryjną pracę.

Jakie formalności należy spełnić, aby otworzyć myjnię?

Myjnia samoobsługowa jak otworzyć?Przed otwarciem myjni bezdotykowej, należy uzyskać pozwolenie na budowę. Ponadto projekt zagospodarowania terenu oraz projekt architektoniczno-budowlany. Posiadając już dokumenty dotyczące rodzaju zabudowy, można przygotować się do wypełniania dalszych formalności. W dokumentacji należy umieścić projekty podłączeń mediów. Czasami konieczne jest załączenie raportu o wpływie obiektu na środowisko. Ile trzeba czekać na rozpatrzenie wniosku? Przepisy wskazują, że jest to czas od 1 do 2 miesięcy. Dopiero po uprawomocnieniu decyzji, można przystąpić do prac wykonawczych. Aby uniknąć czasochłonnego gromadzenia dokumentów, można zakupić działki budowlane, które są przygotowane pod tego typu inwestycje. Działka, która ma już pozwolenie na budowę skraca wszystkie formalności nawet o kilka miesięcy.

Z czego zbudowana jest myjnia bezdotykowa?

Zanim inwestor przystąpi do budowy myjni bezdotykowej, musi odpowiednio przygotować działkę. Zakres prac budowlano-ziemnych zależny jest do wymagań konkretnej działki. Po pierwsze inwestor przywozi grunt. Po drugie wynajęta firma wykopuje odpowiedniej głębokości doły pod instalację sieci wodnej i kanalizacji. Dopiero w kolejnym etapie następuje budowa zatoki myjącej, kratek i syfonów. Następnie inwestor zajmuje się wykonywanie uzbrojeń, jak i instalacji ogrzewania podłogowego. Ile trwa omawiany etap prac? Działania podejmowane przed montażem technologii myjącej mogą trwać około 2 miesięcy. Natomiast montaż instalacji stanowisk myjących można przeprowadzić dopiero w momencie, gdy posadzka jest w pełni gotowa. Jednocześnie na działce musi być już dostępne przyłącze gazowe, energetyczne i wodno-kanalizacyjne. Montaż urządzeń nie zajmuje więcej niż tydzień. Po tym etapie można myjnię otworzyć.