Jak utworzyć konto Apple ID

Jak utworzyć konto Apple ID

Aby móc osiągnąć pełnię możliwości smartfona, należy zalogować się na specjalne konto. Tylko w takim wypadku możliwe jest pobieranie dowolnych aplikacji ze sklepu, czy też dodatkowe usługi, na przykład możliwości zlokalizowania zgubionego telefonu. Dotyczy to również smartfonów, wyposażonych w system iOS.

Konto Apple ID – jak je utworzyć?

Smartfony są urządzeniami o praktycznie nieograniczonych możliwościach. Aby jednak móc to osiągnąć, konieczne jest założenie specjalnego konta – konta Google w przypadku smartfonów z systemem Android i Apple ID w przypadku smartfonów z iOS. Konto Apple ID jest szczególnie ważne gdyż nie tylko umożliwia osiągniecie dodatkowych korzyści, ale jest konieczne dla prawidłowego korzystania ze smartfona. Założenie takiego konta nie jest skomplikowane i może być zrealizowane  z poziomu nowo zakupionego telefonu, lub też z poziomu komputera. Utworzenie konta jest możliwe zaraz po pierwszym uruchomieniu nowo zakupionego telefonu z systemem iOS. Należy w takim wypadku wybrać opcję „nie mam konta Apple ID”, aby przejść do ekranu prostej konfiguracji.  W dalszych krokach należy podać podstawowe dane na temat posiadacza konta, w tym imię i nazwisko, jak również datę urodzenia. Oczywiście, jeżeli z jakiś względów nie chcemy konfigurować konta Apple z poziomu telefonu, możemy to również zrobić z poziomu komputera, w tym również tego z systemem Windows. W tym przypadku konieczne jest pobranie aplikacji iTunes, z pomocą której można skonfigurować takie konto. Znacznie łatwiejsze jest to, gdy posiadamy komputer marki Apple, gdyż cała konfiguracja odbywa się z poziomu ustawień takiego urządzenia. Niezależnie od tego, trzeba docenić fakt, że konfiguracja konta Apple jest bardzo prosta i czytelna, podzielona na kilka ekranów konfiguracji, z  których każde jest bardzo czytelnie opisywane. Dzięki temu, niemal każdy przyszły użytkownik smartfonu czy komputera z iOS powinien sobie z założeniem takiego konta poradzić.

Gdzie uzyskać pomoc przy założeniu konta Apple?

Dla wielu osób założenie konto Apple ID może być zbyt skomplikowane. Jednocześnie, takie osoby nadal chcą móc wykorzystywać pełny potencjał swojego nowo zakupionego telefonu. W takiej sytuacji dobrym pomysłem będzie udanie się do jednego z wielu serwisów marki, gdzie wyszkoleni pracownicy udzielą pomocy przy skonfigurowaniu konta. Oprócz tego, mogą oni także udzielić pomocy przy skonfigurowaniu Touch ID, czy też Face ID, a także przy pobraniu podstawowego pakietu aplikacji. Jeżeli nie chcemy z jakiś względów korzystać z takiej pomocy, możemy również wykorzystywać fora internetowe, gdzie proces założenia Apple ID, jest bardzo czytelnie opisywany. Warto pamiętać tutaj, że konto Apple ID konfiguruje się tylko raz, później wystarczy jedynie podać dane logowania przy zmianie telefonu w przyszłości. Znacznie upraszcza to proces przerzucenia danych na nowy telefon tak, aby jego zawartość i ustawienia odpowiadały starszemu egzemplarzowi.

Zalety korzystania z konta Apple ID

Utworzenie konta Apple ID i korzystanie z niego wiąże się z wieloma różnymi korzyściami. Przede wszystkim, posiadanie takiego właśnie konta jest wymagane, jeżeli chcemy korzystać z większej ilości aplikacji, niż tych zainstalowanych fabrycznie. Konto takie jest również konieczne, jeżeli chcemy kupować aplikacje czy też gry gdyż to właśnie przy jego konfiguracji podajemy dane dotyczące karty płatniczej. Założenie takiego konta daje także dostęp do wielu bardzo interesujących funkcji smartfonów i innych urządzeń marki Apple. Zalogowanie się na takie konto jest więc konieczne by móc wykorzystywać potencjał Touch ID, albo też Face ID, czyli systemów autoryzacji dostępu do telefonu. Oprócz tego konto jest niezbędne również aby móc używać bardzo wygodnej kopii zapasowej, która okazuje się bardzo wygodna przy zmianie telefonu na nowy. Dzięki niej, po zalogowaniu się na swoje konto na nowym telefonie, można przywrócić wszystkie ustawienia swojego starego telefonu na nowym. Mowa tutaj również o układzie skrótów, widżetów, a nawet o smsach, czy też kontaktach, które od tej pory będą się synchronizowały automatycznie. Konto Apple ID znacznie ułatwia więc proces przeniesienia się na nowy telefon czy też komputer marki Apple. Rejestracja swojego Apple ID jest niezbędna również, aby osiągnąć wygodne połączenie różnych urządzeń marki Apple, na przykład zegarka ze smartfonem. Oprócz tego, posiadanie takiego konta jest również konieczne aby korzystać z funkcji znajdź urządzenie, która umożliwia jego szybkie zlokalizowanie czy też wyczyszczenie po zgubieniu. Oczywiście, dużą zaletą konta Apple ID jest bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa zapisanych na nim danych po konfiguracji. Jak pokazuje doświadczenie wielu użytkowników, dane związane z kontem Apple znacznie bezpieczniejsze niż ma to miejsce w przypadku konta Google, gdzie zdarzały się różnego rodzaju wycieki danych wrażliwych. Dlatego to smartfony wykorzystujące do działania właśnie takie konto, będą znacznie lepszym wyborem dla osób, którym zależy na bezpieczeństwie danych osobowych.